Novinky pro příští rok (2019)

Sezóna 2018 se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak kromě bilancování toho co se během roku událo samozřejmě plánujeme i to, co bude v roce příštím.
První přiznanou změnou je lehká úprava ceníku na příští sezónu. Ta už proběhla, ceník je tedy aktuální pro rok 2019. Kdo by se lekl, že jeho měsíční dovolená se u nás prodraží, ať nezoufá, protože i do dalšího roku si přenášíme dobrý zvyk dávat na dlouhodobé pronájmy vždy slevu, zaokrouhlovat stálým zákazníkům dolů a občas alespoň vynechat manipulační poplatek výměnou za slib vrácení uklizeného bydlíku. Veškeré vybavení, povlečení a věci potřebné ke kempování jsou stále v ceně, na kilometry pořád nekoukáme.

Letos se nám osvědčilo rozdělit zájemce o půjčování na 2 zásadní skupiny – velké a malé výlety.
Na ty velké se naplní auto jídlem, doplní celou rodinou a jede většinou někam hodně daleko, zpravidla na delší dobu. Na malé výlety stačí často jen partner s potomkem, volný víkend a nekonečné krásy české krajiny. Proto velké výlety jezdil většinou „velký“ LMC A694G, zatímco „malé“ Carado T334 častěji brázdilo české luhy a háje. Nenechte se zmást, obě auta byla vlastně stejně velká, jen na LMC vzbuzovala alkovna mohutnější dojem a díky ní se tam vešlo o 2 lidi víc. Jasně, i s LMC si zajel kdejaký pár na krátkou dovolenou, ale to většinou z důvodu momentální obsazenosti Carada. Tuto situaci hodláme do příštího roku řešit elegantně: rozšířením nabídky pronajímaných vozidel o minimálně jednu kvalitní vestavbu. Pro laiky, kteří na naše webovky zabloudili nebo je čtou prvně je to taková ta obytná dodávka, která zvenku skoro ani nevypadá jako obytňák, má o 2 litry menší spotřebu a nemusíte mít strach kde co oboucháte „tou velkou krabicí“, nebo jak to bude s placením mýtného. Ideální pro začínající karavanisty bez zkušeností nebo naopak ty, kteří ví, že jim to bohatě stačí, protože jsou jen dva.

Výběr konkrétních vozů je zodpovědná činnost a tak se na nás nezlobte, že ještě nevíme, který konkrétní kus a model budeme příští rok mít. Jistý je zatím jen koncept: velká alkovna (buď stávající LMC nebo Carado A361) – střední polointegráč (zůstane osvědčený model Carado T334) – malá vestavba (už jste slyšeli o našem Megamobilu?). Každý z těchto typů má jistě své výhody a nevýhody a proto si snad vybere každý. Kdo by si nevybral, tak dostane za 420,- Kč/den rozhazovací stan nalezený na festivalu vč. 8 kolíků, erárního spacáku do +15°C a jedné karimatky na každou osobu, bicykl z roku 1978 s nosičem, polovinu repelentu a připínací světýlko nalezené při čištění dovezených automobilů.

Z důvodu nerozhodnosti při výběru modelu nemůžeme zatím rozesílat nikomu smlouvy na rok 2019, protože jednoduše nevíme, jaké auto tam napsat. Rezervace na rok 2019 nicméně již běží a jelikož už začíná být problém se v hlavní sezoně trefovat do volných míst, aktuální kalendáře jsou už zde pod příspěvkem. Kdo přemýšlí o příštím jaru, létu, či podzimu na cestách, rychle si promyslete termín. Dejte nám vědět telefonem, mailem nebo osobně na prodejně vaší představu termínu a nechte snahu o trefení do volných týdnů na ostatních zájemcích. A nebo se smiřte, že na vás může taky zbýt jen ten stan a spacák.

Kalendář půjčovny